Linia zestawów Lego Super Mario

Linia zestawów Lego Super Mario

Daniel 7 lipca 2022

Zabawki Lego zawsze cieszyły się popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Obecnie Lego oferuje ogromną różnorodność “zestawów”, z których można zbudować dowolną liczbę obiektów. Wyzwaniem dla firmy Lego jest produkowanie zestawów wysokiej jakości, które są przystępne cenowo dla dzieci i ich rodziców. Od ponad 50 lat firma Lego jest jednym z wiodących producentów zabawek na świecie. Oferuje duży wybór tematycznych zestawów do budowania i figurek. Ich styl zmieniał się na przestrzeni lat. Ponadto Lego produkuje wiele różnych typów modeli – od małych po duże, od prostych po złożone. “Lego” oznacza po duńsku “dobrze się bawić”, więc nie jest przypadkiem, że ich produkty są zarówno zabawne, jak i edukacyjne. Pozwalają dzieciom na wykorzystanie ich kreatywności i rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów, a jednocześnie pozwalają im uczyć się nowych rzeczy o historii, geografii i nauce; a wszystko to bez ekranu komputera!

Lego Super Mario

Najnowszą innowacją w świecie Lego jest nowa linia zestawów o tematyce lego Super Mario. Jest to świetna wiadomość dla rodziców, którzy chcą zapoznać swoje dzieci z tą grą wideo bez konieczności inwestowania w nową konsolę. To także powrót nostalgii dla starszych graczy, którzy dorastali grając w Super Mario Bros i The Legend of Zelda, którzy mogą teraz ponownie przeżyć swoje dzieciństwo dzięki klockom Lego.

Linia zestawów Lego Super Mario to zestaw modeli opartych na postaciach i elementach z klasycznej gry wideo Super Mario Bros. Same zestawy są określane ogólną nazwą Lego Super Mario. Obecnie w linii znajdują się cztery różne zestawy, które są oparte na czterech różnych grach: Lego Super Mario Bros., Lego Super Mario Bros. 2, Lego Super Mario World i Lego Super Mario 3 (lub 3). Każdy zestaw zawiera minifigurki, które można dostosować za pomocą różnych części, dzięki czemu z jednego pudełka można stworzyć więcej niż jedną wersję każdej postaci.

W zestawach znajdują się minifigurki wielu znanych postaci z gry, w tym Bowsera, Toada, księżniczki Peach i Luigiego. Niektóre postacie mają też specjalne zdolności, na przykład Peach potrafi zawisnąć w powietrzu, gdy ma rozdzielone nogi. W zestawach znajdują się także wrogowie z gier, tacy jak Koopa Troopas. Znajdują się w nich również przedmioty z gier, na przykład takie bonusy, jak Ognisty Kwiat czy Pióro Przylądka. Wiele z tych przedmiotów można wykorzystać także w innych produktach Lego, co stanowi świetną zabawę dla fanów Lego, którzy nie przywiązują wagi do tematyki klocków Lego, które kupują. 

Zestaw zawiera następujące elementy:

– minifigurkę Mario

– klockową platformę, na której stoi Mario

– łuk wykonany z klocków 2×2

– maszt z flagą w kolorze złotym

– bowser, w postaci dużej zielonej cegły

– mały zielony klocek z trzema ćwiekami na górze (But Goomby)